in

Агуеро преговара со Барселона!

Напаѓачот на Манчестер Сити, Серхио Агуеро ќе си замине од Етихад оваа сезона, а неговата можна дестинација е Каталонија.

Агуеро неодмана соопшти дека ќе ги напушти Граѓаните ова лето, а за тимот од Манчестер тој забележа 388 настапи и ја затресе мрежата дури 258 пати. Агуеро е атрактивна инвестиција за Барселона, биејќи клубот мора да ги намали трошоците, додека Агуеро може да се приклучи како слободен агент.

Според најновите шпекулации, Аргентинецот, кој е добар пријател со Меси, е веќе во преговори со клубот од Шпанија. На нив им е потребен голгетер, а Агуеро е совршената опција и ќе биде подобрување за екипата на Куман. Сеуште не се знае дали Куман ќе остане на клупата на Барса, но Каталонците сигурно се заитересирани за услугите на Агуеро.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote