in

Научниците открија ајкули кои зрачат светлина! (ФОТО)

Истражувачите од Нов Зеланд открија три нови видови на ајкули кои зрачат светлина. Постојат многу шпекулации, но доколку им веруваме на National Geographic, луѓето сеуште не ги откриле 80% од океаните. Ние знаеме повеќе за месечината отколку за океаните.

Морски животни кои светат во темнина не е нова вест, но сега научниците открија досега невидени ајкули кои светат во темнина. Најголема должина која ја достигнуваат овие новооткриени видови е 1.8 метри.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote