in

Ако ги направите овие 8 работи, ќе го истерате СЕКОЈ МАЖ – Сите бегаат од вакви ЖЕНИ!

Посилниот пол го презира ваквото однесување.

Некои женски карактеристики мажите ги сметаат за многу иритирачки и во повеќето случаи жените ги одбиваат:

Постојаната jeубомора, лутината, проверувањето на СМС и телефонските броеви го прават човекот да бара некого помалку комплициран или некој што ќе има поголема доверба. Ако наместо тоа му кажете на вашиот партнер „Јас верувам во тебе и ти си најдобриот!“, Тогаш позитивниот ефект ќе биде неверојатен.

Брборења:

Мажите претпочитаат да зборуваат кратко и прецизно, додека жените сакаат да разговараат за сè. За такви разговори, најдобро е да имате пријатели и да разговарате со човекот за важни теми, а не за озборувања.

Грутливост:
Жена која е постојано незадоволна од своето однесување порано или подоцна одбива маж.

Доцнење:
Мажите навистина сакаат точност. Иако разбираат дека жената доцни поради разубавување – тие не сакаат да чекаат. Затоа, ако сакате да видите некој близок расположен, не доцнете и не го терајте да чека!

Пренесување одговорност:
Префрлањето на каква било одговорност кон мажот е вообичаена заблуда. Ако веќе сте во врска или брак, гледајте на вас како двојка, а не како индивидуа.

Принудувајќи романса:
Сите ги знаеме оние жени кои цел ден лелекаат дека не добиваат доволно љубов и внимание. А, човекот има свој живот и му треба простор.

Неможност да се донесе одлука:
Постојаната беспомошност на жената, дури и во секојдневните работи, може да го иритира мажот. Ако не можете да одлучите кој фустан да го одберете, и да извршите притисок врз вашиот маж, таквото сценарио обично завршува со голема кавга.

Прекумерна контрола:
Многу жени најмногу би сакале да можат да го научат својот маж да оди и да зборува повторно. Тоа се жени кои го прават човекот дете и му објаснуваат како да се однесува, што да каже и какви активности да преземе. Малкумина ќе го толерираат тоа.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote