in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Ако хороскопските знаци беа земји, еве кои најмногу им одговараат

Овен – Шпанија

Шпанија како енергично место полно со бои и искуства најдобро ја опишува Овенот, пишува Тајмс оф Индија.

Бик – Франција

Задоволството и сетилата се душата на Бикот, па овој знак дефинитивно би била Франција.

Близнаци – Бразил

Авантурата е најдобриот збор за опишување на Близнаците, па може да се каже дека тие се Бразил, земјата на забавата и карневалскиот дух.

Рак – Нов Зеланд

Рак би бил Нов Зеланд бидејќи овој знак сака вода и водени активности.

Лав – Грција

Лавот сака креативност и експресивност, па Грција би била совршена за нив.

Девица – Калифорнија

Овој земјен знак ја сака природата и патувањето, а Калифорнија најдобро го опишува тоа.

Вага – Квебек, Канада

Вагите избираат локации кои даваат можности за социјализација и забава, а Квебек е културно богат, има ботанички градини, ресторани,…

Шкорпија – Египет

Мистицизмот, магијата и фасцинантната историја на Египет најдобро ја опишуваат Шкорпијата.

Стрелец – Јужна Африка

Стрелецот сака да истражува, па овој знак дефинитивно би бил Јужна Африка.

Јарец – Исланд

Со овој знак владее студениот Сатурн, па најмногу му одговара Исланд.

Водолија – Јапонија

Водолијата е знак што гледа напред, а Јапонија е многу футуристичка.

Риба – Индија

Како знак заинтересиран за духовноста и различните култури, Индија најдобро ги опишува.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote