in , ,

Лепа Лукиќ дефинитивно СЕ ОТКАЖА ОД РЕАЛНОТО ШОУ – еве зошто! „Ако треба да умрам, ќе умрам!

Повеќе нема да влезе во овој тип на програма.

Иако со години учествува во реални шоуа, легендата на народната музика, Лепа Лукиќ, реши да стави крај на ова поглавје од нејзиниот живот.

– Не се враќам таму повеќе. Ова е четврти пат како влегувам на два месеци. Никогаш не сум останал подолго, бидејќи не можам да бидам затворена толку долго – открила пејачката.

– Многумина рекоа дека нема да излезам поради пандемијата на корона вирусот затоа што сум заштитена внатре, но каква врска има тоа со што и да е. Не ми недостасува ништо.


Покрај тоа, Лепа истакна дека, покрај смртта на нејзината колешка Бора Дрљача, била засегната и од заминувањето на актерот Иван Бекјарев.

– Бев изненаден кога слушнав дека Иван Бекјарев починал. Јас се грижам за себе, не симнувам визир и маска, што некој би рекол дури и додека спијам. Јас одам сама до продавницата, ако ми биде судено, ќе умрам – додаде Лукиќ за „Стар“, а пренесуваат медиумите.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote