in

Што?Што?

Актерот од „Игра на судбината“ беше нападнат на улица поради неговата улога во таа серија!

Актерот Милјан Давидовиќ, кој го толкува ликот на Јанко Марковиќ во серијата „Игра на судбината“, беше нападнат во четвртокот, откако непознат граѓанин му пришол на улица и му се заканил дека нема да го допира Иван Ошеговиќ, ликот од споменатата серија.

Давидовиќ за Нова.рс изјави дека се чувствува добро, дека не пријавил непознат маж и дека не отишол во болница. Како што вели, инцидентот се случил на улица и тие се разделиле во мир.

“Добро сум. Има многу од оние кои мислат дека ова не е серија, туку дека навистина се случува, лудо од реалноста претпоставувам. Бидејќи сум негативец во серијата, тој ми пријде и ме праша зошто го допирам Иван Ожеговиќ, а потоа ме удри “, вели Давидовиќ.

„Не го пријавив, интересно ми е феноменолошки, има инциденти, секој доживува нешто. Медиумите ја испумпаа целата приказна, не бев претепан. Раскинавме, јас се свртев, тој немаше потреба да расчистува сметки, претпоставувам дека само ми се закани “, вели Давидовиќ.

Оваа ситуација ја споредува со деведесеттите години, кога се емитуваше серијата Касандра.

„Се сеќавате на времето кога Касандра беше таму, па тие напишаа петиција за ослободување од затвор, неверојатно е – ова е крајно точно, сè се случува. Моите колеги доживуваат сè“, заклучува актерот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote