in

Албанците ќе можат да влезат во Србија само со лична карта!

Министерството за надворешни работи на Албанија соопшти дека владата на Албанија и Србија се договориле за слободно движење на нивните граѓани.

Според соопштението, граѓаните на овие две држави ќе можат слободно да се движат, односно ќе им биде потребна само лична карта за влез и излез.

За сите албански државјани кој патуваат во Србија, можат да ја поминат границата со пасош, дипломатски пасош, дозвола за транзит и одсега и со лична карта. Истото важи и за државјаните на Србија стоеше во соопштението.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote