in

Алфа Ромео го продолжува договорот со Саубер

Тимот на Алфа Ромео официјално останува во F1 следната сезона откако италијанската компанија за автомобили го продолжи својот договор со Саубер на уште една година. Алфа имаше комерцијален договор со Швајцарската компанија од 2018та, откако популарниот бренд се врати во F1 за прв пат од 1987.

Тимот сеуште ги нема потврдено нивните возачи за следната сезона, но Кими Раиконен и Антонио Џовинаци се спремни да останат. Соопштение околу возачите се очекува наскоро од Алфа. Моментално тие се 8ми во табелата на конструкторите на само 5 трки до крајот на оваа сезона.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote