in

Што?Што?

Светскиот гигант Amazon влегува во нов бизнис!

Американскиот гигант за електронска трговија Amazon денес објави дека планира да го отвори својот прв фризерски салон во источен Лондон.

Така, таа продолжува да истражува нови насоки за развој на бизнисот и да промовира некои артикли што ги продава на својата платформа.

Фризерски салон на Amazon, како што е наведено, ќе се шири на два ката во една зграда во Спајтфилдс, модерна населба во близина на градот Лондон, која е позната по трговски центри и ресторани, и ќе биде отворена седум дена во неделата, пренесува CNBC.

Просторот од 1.500 квадратни метри, помалку од пет минути пешачење од седиштето на Amazon во Велика Британија, е доволен за околу 5.000 луѓе и првично ќе биде отворен само за вработените во Amazon. Другите граѓани ќе можат да резервираат состаноци во текот на „наредните недели“ по телефон, испраќање е-пошта или посета на салон.

Отворањето на салонот доаѓа во време кога голем број жители на Велика Британија имаат потешкотии во закажувањето состаноци со фризери поради презакажани состаноци, бидејќи салоните веќе долго време се затворени поради мерките за заклучување на короната. Амазон, кој допрва треба да го објави ценовникот, изјави дека салонот ќе се користи и за испробување на голем број нови технологии за нега на коса.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote