in

Американските милијардери се збогатија за $1,300,000,000,000 за време на пандемијата!

Според најновите податоци, американските милијардери забележале пораст на богатството за вртоглави 1,300,000,000,000 долари за време на пандемијата предизвикана од коронавирусот. Овие информации беа објавени од страна на агенција која го следи богатството на најмоќните луѓе во светот.

Најголем пораст на богатството забележале Илон Маск, Џеф Безос и Марк Зукерберг, додека пак само во САД 43 луѓе за прв пат станале милијардери. Ова значи дека севкупното богатство на милијардерите во САД се зголемило за неверојатни 559%.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote