in

Ана Иванович со поддршка за Осака!

Поранешната најдобра тенисерка на светот, Ана Ивановиќ, проговори по повод повлекувањето на трикратната гренд слем шампионка Наоми Осака од Отвореното првенство на Франција, и рече дека целосно ја разбира нејзината одлука.

Поранешната српска тенисерка ја поддржуваше Осака преку социјалните мрежи.

„Целата оваа ситуација се покажа како хаотична, но вашата енергија и мир во главата се двете најважни работи во животот. „Никој не треба да жали што се борите да го спасите тоа“, напиша Ана Ивановиќ на Instagram.

Јапонскиот тенисер се повлече од Ролан Гарос по првото коло. Пред почетокот на турнирот во Париз, втората играчка во светот истакна дека нема да присуствува на прес-конференции поради нејзиното ментално здравје, а организаторите ја казнија со 15.000 американски долари по натпреварот во неделата, со закана за дисквалификација.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote