in

Анчелоти искрено: Сити е најдобра екипа во светот

during the Bundesliga match between Bayern Muenchen and Werder Bremen at Allianz Arena on August 26, 2016 in Munich, Germany.

Откако доживеа пораз од екипата на Сити, легендарниот Карло Анчелоти призна дека нема екипа како онаа на „Граѓаните“. Сити се најде во полуфиналето од купот на Англија и продолжува да се бори на четири фронта.

По поразот, менаџерот на „Карамелите“, Анчелоти имаше само пофални зборови за екипата на неговиот колега Пеп Гвардиола:

„Се држевме, но не успеавме да издржиме до крај. Задоволен сум од мојата екипа, бидеќи загубивме од најдобрата екипа во светот. Тие ја имаат најдобрата клупа во светот и овој натпревар беше добро искуство за нас.“

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote