in

ЧОВЕК ГУМА! Неверојатна одбрана на голманот на Шведска! [РАКОМЕТ] [ВИДЕО]

Шведската ракометна репрезентација ќе игра во финалето на Светскиот куп во Египет откако синоќа ја совлада Франција со резултат 32:26. Данска ги очекува на последниот чекор до светската титула, а еден од хероите на големиот успех на Швеѓаните беше голманот Андреас Паличка.

Еве за каква одбрана станува збор!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote