in ,

СлаткоСлатко

АДРИЈАНА ЛИМА ГО ПОКАЖА СТОМАЧЕТО ВО НОЌЕН ФУСТАН

Адријана Лима вчера се појави на премиерата на филмот „Воздух“ со своето момче Андре Лемерс. За таа прилика манекенката носеше огнено црвен фустан на Dolce&Gabana со долги ракави, додека на нозете носеше црвени високи потпетици.

Ова е нејзино второ големо појавување по породувањето, минатата година, кога доби син.

Таа ја обликуваше косата така што е малку брановидна и паѓа на едната страна, создавајќи ефект на Мерлин Монро. Огнениот црвен кармин остана на усните на Адријана Лима иако пред тоа страсно го бакнуваше своето момче на црвениот тепих.

Многумина го критикуваа тоа што Адријана не ја врати манекенската линија веднаш по породувањето, но тоа изгледа не и пречи. Додека позираше во тесен фустан јасно и беше исцртан стомакот, но Адријана вели дека тоа е нејзиното „преодно тело“ и дека полека се ќе си дојде на свое место.

Погледнете како изгледаше парот на промоцијата на филмот „AIR“:

 

 

<p>Adrijana Lima je prisustvovala svetskoj premijeri filma "Air" u Los Anđelesu i tom prilikom je obukla vatreno crvenu usku haljinu</p>

<p>Adrijana Lima je prisustvovala svetskoj premijeri filma "Air" u Los Anđelesu i tom prilikom je obukla vatreno crvenu usku haljinu</p>

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote