in

УбавоУбаво

Адријана Лима зрачи од убавина – Поранешната српска снашка позираше со новото момче

Викендот во Холивуд го одбележа отворањето на новиот музеј на Американската филмска академија.

Во пресрет на отворањето, на гала вечерта пристигнаа најголемите филмски sвезди, кои во моментов ја водат индустријата во која музејот ќе слави. Од режисери и продуценти до бројни актери до музичари и други јавни личности.

Модните изданија од црвениот тепих потсетуваат на оние од Оскарите, Софија Лорен, Лејди Гага, Хали Бери, Никол Кидман, Адријана Лима и многу други ѕвезди кои изгледаа одлично.

 

Сепак, најголемото внимание го привлече Адријана Лима, која дојде рака под рака со своето момче, млад актер и продуцент, кој се претставуваше како Андре Л трет.

А она што крена уште повеќе прашина е описот што поранешната сопруга на Марко Јариќ го стави под фотографијата со Андреа:

„Историска ноќ за Академијата за филмски слики. И еднаш бевме наградени. Материјалот за сопруг е Андре Л“ – напиша Лима, која продолжи да ги наведува авторите на фотографијата, како и кои биле задолжени за нејзината фризура, шминка и облекување.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote