in

Енди Мареј сепак ќе настапи на Мајами Опен!

Британскиот тенисер Енди Мареј, кој 2 пати го освои турнирот Мајами Опен, ќе настапи на него за прв пат по 5 години.

Мареј, 33, беше втор во светот кога последен пат се натпреваруваше во Мајами во 2016, а сега се наоѓа на 118 позиција по долгогодишни проблеми со повредите.

Популарниот американски турнир, Мајами Опен ќе се одржи оваа година од 22 Март до 4 Април.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote