in

Ангеловски: Аплаузот на нашите навивачи кажува како игравме!

Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски е задоволен од изданието на нашиот тим, особено во второто полувреме, иако беше забележан пораз од Украина во второто коло од групата Ц на Европското првенство со резултат 2:1.

Македонците одиграа лошо прво полувреме, во кое ги примија двата гола, и многу добро второ кога постигнаа еден. На крајот, тие не успеаја да освојат историски бод на ЕУРО.

„Немавме среќа. Голот на Пандев беше поништен поради офсајд од неколку сантиметри. Во второто полувреме бевме одлични и покажавме зошто сме на Европско првенство. Аплаузите на навивачите на крајот од играта се показател за тоа како игравме“, рече Ангеловски.

По два пораза, шансите за пласман во осминафиналето практично не постојат пред дуелот со Холандија на затворањето на групната фаза.

„Ќе играме храбро. Нема поголем мотив од играњето против Холандија. Се надевам дека ќе успееме да освоиме барем еден бод“, додаде Ангеловски.

Судирот во арената Јохан Кројф е закажан за 21 јуни.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote