in

Албанија потенцијален домаќин за натпреварот помеѓу Англија и Исланд во рамките на Лигата на Нациите!

Албанија се покажа како потенцијален кандидат за одржување на натпреварот помеѓу Англија и Исланд во Лигата на Нациите доколку биде потребно. Натпреварот треба да се одржи идната среда и можно е да биде одложен поради рестрикциите на властите на Велика Британија.

Властите забранија влегување на патници од Данска во државата, а Исланѓаните ќе се сретнат со Данска 3 дена пред натпреварот со Англија. Доколку забраната остане во сила, тогаш Албанија ќе биде домаќин на дуелот помеѓу овие две репрезентации. Се чека официјална потврда од Фудбалската Федерација на Англија.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote