in

Англија ја победи хендикепираната Полска!

Во рамките од третото коло во квалификациите за СП 2022 Англија ја пречека Полска. Англичаните успеаја да ја задржат својата одлична низа и го победија и овој натпревар. Сега тие се на врвот на групата со совоени максимални 9 бодови.

Во првото полувреме, Англичаните успеаја да ја затресат мрежата на Пољаците преку пеналот кој го изведе Хари Кејн. Во второто полувреме гостите стигнаа до израмнување преку голот на Модер. До трите бода Англија стигна преку голот на Мегвајер кој стрелаше во 85тата минута и стави точка на натпреварот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote