in

АНКЕТИТЕ ПОТВРДИЈА! Путин најсекси маж во Русија! [ФОТО]

Анкетите во Русија покажаа дека претседателот на земјата, Владимир Путин, е најсексапилниот маж во земјата.

Порталот Superjob.ru неодамна спроведе анкета, која покажа дека Владимир Путин е најсекси маж во земјата, пренесоа руските медиуми.

Меѓу 2.000 испитаници, Путин освои 18 проценти од гласовите на мажите и 17 проценти од гласовите на жените.

Владимир Путин има 68 години, а Руската Дума неодамна донесе закон според кој може да остане на претседателската функција до 2036 година.

Рускиот претседател е познат по своите опасни и авантуристички хобиja, како што се лов, престој во тајга, играње со тигри. Во своите активности бил фотографиран неколку пати без маица и со тоа го привлекол вниманието на понежниот пол.

Минатиот месец беше фотографиран насмеан во бела облека за време на одморот во Сибир, неколку дена откако американскиот претседател Josephозеф Бајден го нарече убиец. Кремљин ги објави сликите на Путин на кои тој возел теренско возило и уживал во оброк со министерот за одбрана Сергеј Шојгу.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote