in

Apple ги купува правата за емитување на новиот филм на James Bond?

Apple TV можеби наскоро ќе стане местото кадешто ќе можеме да го гледаме долго одложуваниот филм на James Bond доколку студиото одлучи да не го објави филмот во кино салите, туку да го пушти да се емитува на стриминг платформите. 

Apple потврди дека се договара да го емитува новиот филм со наслов “No Time To Die” и се надева деќа ќе го донесе филмот на Apple TV. Претходно годинава, Apple го откупи филмот на Tom Hanks “Greyhound” и го емитуваше на неговата платформа.

Франшизата на Bond е во сопственост на MGM и според најновите информации, компанијата ќе се обиде да го продаде новиот филм за Британскиот шпиун на највисокиот понудувач, а како фаворит се спомнува Apple.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote