in

Apple ќе прави компјутер кој ќе го „носиме“ на нашите очи! Паметните леќи пристигнуваат за десетина години!

Популарната компанија Apple, можно е да работи на нов футуристички проект, според најновите шпекулации. Имено тие се обидуваат да направат „паметни леќи“ кои ќе им понудат на корисниците нов вид на проширена реалност.

Иако ова звучи како многу амбициозна идеа, сепак Apple е една од главните кандидати кој може да направи паметни леѓи во блиска иднина. Леќите нема да го поправат видот на човекот, туку едноставно ќе им овозможат на луѓето нова, досега невидена, технологија.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote