in

"Archer" обновена за 12та сезона

FFX одлучи да ја обнови анимираната серија Archer за 12та сезона. Најновата сезона на анимираната комедија се очекува да дебитира на екраните во 2021 на стриминг платформата Hulu. „Archer се враќа јако оваа сезона. Шпиунската серија победничка на Еми награда се одлучи да се врати на своите корени во 12тата сезона која ќе искочи следната година.“ изјави Nick Grad.

Новостите за обновување на 12тата сезона доаѓаат при крајот на 11тата сезона откако искочија 7 од 8 епизоди. Во тековната сезона јунакот Арчер се буди од тригодишна кома и се обидува да се врати во шпиунските води. Според FX, 11тата сезона има во просек 2.4 милиони гледачи по епизода. Во однос на претходните сезони, серијата бележи раст од 32%.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote