in

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Аријана Гранде објави фотографии од нејзината интимна венчавка! [ФОТО]

Поп-sвездата Ариана Гранде на својот профил на Instagram објави фотографии од интимна венчавка одржана минатата сабота во нејзиниот прекрасен дом.

Пејачот се ожени со агент за недвижнини Далтон Гомез.

Таа објави многу фотографии од интимната церемонија. Таа носеше прекрасна венчаница од Вера Ванг. Таа носеше традиционален бел превез, покриен со модерен сатенски лак.

Фотографиите кои особено предизвикаа ентузијазам се оние на кои тој позира со сопругата Далтон во страсна прегратка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande)

 

„5.15.2021 година“, напиша Аријана во описот на фотографиите што ги објави.

Венчавката на пејачката беше мала и интимна и присуствуваа 20-тина најблиски луѓе, што значи само нивните семејства и најблиски пријатели.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande)

Аријана и Далтон ја започнаа својата врска на почетокот на 2020 година, а Далтон ја запроси во декември истата година.

Минатата година Аријана го претстави своето ново момче Далтон Гомез во видео запис што го стори со Џастин Бибер за нивната дуетска песна „Заглавена со У“, која ја снимија во карантин и неодамна ја објавија.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

3 поени
Upvote Downvote