in

Аријана Гранде го собори 20. Гинисов рекорд

Американската пејачка Ариана Гранде неодамна го собори 20. Гинисов рекорд.

Гинисовата книга на рекорди објави дека Аријана Гранде има најголем број песни што дебитирале на врвот на листата на Билборд Хот 100, поточно, пет синглови од популарната пејачка се најдоа на врвот на листата.

Меѓу Гинисовите рекорди на Аријана Гранде се:

Најслушана песна на Spotify, најмногу следбеници на Spotify, прва соло песна што зазеде три позиции на американските топ листи, најмногу претплатници на каналот YouTube, најуспешен поп албум во САД на неделно ниво, најмногу MTV номинации..

Новиот албум Positions, шести по ред, излезе на 30 октомври 2020 година, како и синглот Positions, а во периодот од издавањето до 7 ноември го достигна првото место на Билборд Хот 100

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote