in

СЕ ОГЛАСИ АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР ПОСЛЕ ХИТНАТА ОПЕРАЦИЈА! Еве како изгледа познатиот глумец!

Арнолд Шварценегер откри дека бил подложен на операција на срцето, но дека сега се чувствува фантастично.

“Имам нов аортен вентил заедно со мојот нов белодробен вентил од последната операција. Се чувствувам фантастично и веќе шетам по улиците на Кливленд”, објави актерот и поранешен гувернер на Калифорнија на Твитер во петокот.

Шварценегер (73) исто така објави фотографија од болнички кревет на клиника во Кливленд и им се заблагодари на вработените во болницата.

Актерот, кој е роден со срцева мана, беше подложен на итна операција на отворено срце во 2018 година, кога му беше заменет вентилот на белите дробови.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote