in

Обамејанг повторно почна да погодува, Арсенал до лесни 3 бода!

Избраниците на Микел Артета лесно дојдоа до победата во синоќешната пресметка против Њукасл во натправарот од 19 коло во рамките на Премиер Лигата.

Топџиите во првото полувреме не успеаа да постигнат ниту еден погодок, а во второто постигнаа дури 3. Фудбалерот од Габон, Пјер Емерик Обамејанг успеа да постигне 2 погодоци на овој натпревар.

Во листата на стрелците се запиша и младиот талент на клубот од Лондон, Сака. Арсенал моментално е на деветата позиција со 27 бодови.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote