in

Топџиите елиминирани од ФА Купот од Саутемптон!

Southampton's English goalkeeper Fraser Forster (R) blocks a shot at goal from Arsenal's English striker Eddie Nketiah (L) during the English FA Cup fourth round football match between Southampton and Arsenal at St Mary's Stadium in Southampton, Hampshire,on January 23, 2021. (Photo by Ben STANSALL / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /

Избраниците на Микел Артета беа поразени во гостувањето кај Саутемптон со минимални 1-0 во рамките на ФА Купот на Англија. Арсенал беше актуелниот шампион во ова натпреварување и не успеа да ја одбрани титулата.

Единствениот погодок на натпреварот беше постигнат во првото полувреме откако Габриел ја затресе сопствената мрежа во 24 минута. Волкер Питерс со центар шут го погоди Габриел по што тој невнимателно го совлада Лено. Саутемптон ќе се сретне со Вулвс во средната рунда од натпреварувањето.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote