in

Арсенал и Палас одиграа натпревар без погодоци!

Избраниците на Микел Артета одиграа натпревар без постигнати погодоци против градските ривали Кристал Палас во рамките на заостанатото коло од Премиер Лигата. Пред овој натпревар, Арсенал имаше 3 победи во низа во лигата.

Палас речиси цело време се бранеше и успеа во нивните намери да го зачуваат бодот против фаворизираниот Арсенал. Топџиите остануваат на единаесетото место со освоени 26 бодови.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote