in

Арсенал и Јунајтед одиграа натпревар без погодоци!

LONDON, ENGLAND - MARCH 10: Granit Xhaka of Arsenal celebrates with teammate Alexandre Lacazette after scoring his team's first goal during the Premier League match between Arsenal FC and Manchester United at Emirates Stadium on March 10, 2019 in London, United Kingdom. (Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Дерби на колото кое се одигра во рамките од 21 натреварувачка недела во Премиер Лигата помеѓу Арсенал и Манчестер Јунајтед заврши без погодоци.

Дуелот помеѓу овие две екипи се одигра на стадионот Емирати и донесе голема борба, но не и погодоци. Арсенал имаше добри шанси преку Лаказет и Пепе, додека Јунајтед се закани преку Кавани.

Јунајтед сега има 41 бод и се наоѓа на втората позиција, додека Арсенал е со 31 бод и е на осмото место.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote