in

Арсенал загуби, но ќе игра четврт-финале во ЛЕ!

Арсенал загуби од Олимпијакос во Лондон, но нивното водство од првиот натпревар беше доволно за продолжување во четврт-финалето на Лигата на Европа. Топџиите победија со 3-1 на гостински терен во Грција минатата недела.

Во вториот натпревар, Ел-Араби му донесе водство на Олимпијакос во 59 минута и го направи дуелот понеизвесен. Но и покрај тоа, Грците не успеаја да постигнат повеќе погодоци и испаднаа од натпреварувањето.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote