in

Арсенал доби нов играч за 10 милиони евра!

Арсенал го потпиша левиот бек на Бенфика, Нуно Таверес во трансфер вреден 10 милиони евра.

Таверес забележа 25 настапи во првиот тим на клубот од Лисабон, но исто така заигра и за репрезентацијата на Португалија под 21 година. „Тој е млад играч и покажува голем потенцијал кој може да го оствари“ изјави Артета по потписот.

„Приклучувањето на Нино ќе и донесе на екипата додатна енергија и опции во дефанзивата. Неговата енергија е неверојатна на левата страна од теренот“ додаде менаџерот на Топџиите.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote