in

Победа на Арсенал против Лидс!

Избраниците на Микел Артета успеаа да ја совладаат екипата на Марсело Биелса со високи 4-2 во рамките на 24 коло од англиската Премиер Лига. За Арсенал блескаше Пјер-Емерик Обамејанг откако успеа да го реализира својот прв хет-трик сезонава.

Обамејанг ги постигна погодоците во 13, 41 и 47 минута, додека Белерин беше стрелец на последниот гол за Топџиите. Во листата на стрелците за Лидс се запишаа Струик и Коста. Нашиот Езџан Алиоски беше стартер и забележа 53 минути на теренот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote