in

Во лондонското дерби, Арсенал стигна до трите бода!

Арсенал потполно заслужено ја победи екипата на Тотенхем во дербито од Северен Лоднон и стигна до посакуваните три бода. Топџиите беа посупериорна екипа од Спарс и покрај тоа што екипата на Мурињо прва поведе во дуелот.

Во 33тата минута, Ламела постигна феноменален „рабона“ погодок и му донесе водство на Тотенхем. Но радоста на Мурињо не траеше долго, бидејќи само десетина минут подоцна Одегард со својот прв премиерлигашки гол израмни. Во 64тата минута Лаказет беше прецизен од белата точка и го постави конечниот резултат.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote