in

Арсенал ремизираше со Славија Прага!

Во рамките од четврт финалето во Лигата на Европа се сретнаа екипите на Арсенал и Славија Прага, а натреварот заврши без победник. Првото полувреме заврши досадно со по еден шут во рамките на голот на двете екипи и без поконретни шанси.

Првиот погодок на натпреварот беше постигнат пред истекот на регуларниот дел, откако во 86 минута стрелаше Пепе по асистенцијата на Обамејанг. Кога се чинеше дека се е готово, Холс им ја украде победата на Арсенал и го постигна гол во гости кој многу ќе им значи на Чесите. Реваншот се игра за една недела во Прага.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote