in

Арсенал стана првиот Премиерлигаш кој се приклучи во програмата на ОН за климатските промени

Арсенал верува дека може да ги инспирира фановите ширум светот да бидат поодговорни по приклучувањето на планот на Обединетите Нации во борба против климатските промени. Клубот од Лондон е првиот Премиерлигаш кој се приклучува на оваа програма. Целта на Арсенал е да помогне во борбата против климатските промени и да ги инспирира другите да го направат истото.

„Веќе имплементиравме многубројни мерки за заштита на нашата околина во клубот и надвор од него. Ние ќе продолжиме да ја користиме нашата моќ за да ги инспирираме фановите да се приклучат во оваа битна програма.“ напишаа од клубот по постигнатиот договор со Обединетите Нации.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote