in

Артета ќе биде нов тренер на Барселона?!

Во Барсеолна сите, со нетрпение ги очекуваат новите претседателски избори во клубот. За оваа функција постојат тројца кандидати, а тоа се: Виктор Фонтн, Жоан Лапорта и Тони Фреиша. Како фаворит се издвојува Лапорта бидејќи го водеше клубот дури 7 години од 2003 до 2010.

Според шпекулациите, првиот потег на Лапорта на челото на Барселона ќе биде да го замени моемнталниот менаџер Роналд Куман, со младиот стратег на Арсенал Микел Артета. Тој во Артета гледа идеално решеније за проблемите со кои се соочуваат „Каталонците“.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote