in

Arturo Vidal ќе потпише за Inter

Интер е спремен да го заврши потпишувањето на играчот за врска од Барселона, Артуро Видал. Видал го започна медицинскиот тест денеска и се очекува да го потпише договорот во следните 24 часа. Чилеанецот ќе се приклучи на тимот на Антонио Конте. Тој беше под негово водство во Јувентус и освоија 3 титули заедно во Серија А. Интер ја започнува новата сезона следната сабота против Фиорентина.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote