in ,

СлаткоСлатко Што?Што?

АСПИРИНОТ ПРАВИ ЧУДА ЗА ВАШАТА КОСА: Ако се користи на овој начин, вашата коса ќе биде посјајна, бујна и без првут!

Актерката Џенифер Анистон се колне во овој трик

 

Наместо да трошите пари на скапи шампони и препарати, испробајте некои од природните решенија. Ако имате мрсна коса, досадна коса или честа првут, започнете да користите аспирин денес.

Аспиринот може да го отстрани вишокот масло од косата, правејќи ја косата мека, сјајна и бујна. Многу жени имаат позитивно искуство во 100% отстранување на првут кога го користат.

 

Апсиринот дава брзи резултати, бидејќи не продира длабоко во косата, туку делува површно. Познато е дека Џенифер Анистон, на која и завидуваат многу девојки и жени за должината и убавината на косата, го користи овој начин на беспрекорно одржување на својата фризура.

Еве како можете да користите аспирин:

Скршете 2-3 аспирини и додадете во маската и оставете да делува 15 минути.

Можете исто така да додадете мелени таблети аспирин во шампонот, да се мачкате во косата и да чекате 2 до 3 минути за да делува. Потоа исплакнете ја косата и продолжете со вообичаената рутина за нега.

Повторувајте ја оваа постапка еднаш неделно, не почесто отколку да избегнете оштетување на косата. Исто така, не се препорачува за оние дами кои имаат тенка, кршлива и сува коса.

 

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote