in

Астон Вила подобра од Евертон во дербито на Гудисон Парк!

during the Bundesliga match between Bayern Muenchen and Werder Bremen at Allianz Arena on August 26, 2016 in Munich, Germany.

Менаџерот на Евертон, Карло Анчелоти изјави дека неговата екипа пропушти голема шанса да остане во конкуренција за едно од местата кое води во европските натпреварувања откако беше поразен од Астон Вила.

Одличниот погодок на Анвар Ел Гази во второто полувреме ја обезбеди победата на Вила и им нанесе сериозна штета во борбата за Европа на Карамелите. Евертон моментално се наоѓа на шест бодови од најдобрите 4 во Англија.

„Пропуштивме голема шанса да останеме во конкуренција за Европските натпреаврувања. Сеуште ќе се бориме, но сега тоа стана доста потешко“ изјави искусниот стратег. Натпреварот заврши со 1:2 за Вила, а во лситата на стрелци се запишаа Калверт Луин за Евертон, Ел Гази и Воткинс за Астон Вила.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote