in

АстраЗенека им одговори на Германците: Вакцината е безбедна!

Компанијата Астра Зенека, која ја произведе вакцината околу која се крена прашина во светот поради наводното предизвикување на згрутчување на крвта, даде одговор на забраната на Германија со која се предвидува вакцината да ја примаат лица не помлади од 60 години.

Тие изјавија дека ја почитуваат одлуката која ја донеле властите на Германија и дека безбедноста на пациентот е секогаш на прво место. Но и покрај тоа, тие тврдат дека нивната вакцина е 100% безбедна за користење.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote