in

Asus ROG Zephyrus G14 напредуваше надвор од потребата за самогласки.

Само … погледнете го ова.

Само треба да го погледнете ова.

Ова е најчудниот и најкул 14-инчен гејмерски лаптоп што некогаш сум го користел. Се нарекува ROG Zephyrus G14 ACRNM. Ако се прашувате зошто изгледа така, Asus соработуваше со дизајнер на облека наречен Акроним, кој првенствено прави работи како овој ровов капут од 2.000 долари. Значи, да.
Ако во последната година обрнувавте внимание на пазарот на лаптопи, веројатно знаете што е Zephyrus G14. Тоа е чудовиште на игри опрема, и може да работи скоро за секоја игра на сите поставки што ги сакате. Траењето на батеријата е одлично, тачпадот и тастатурата се исклучителни, тежат само 3,5 фунти – владее скоро сè што е во него. Ако не сте го прочитале мојот преглед на G14, направете брза пауза и направете го тоа сега.

Добредојде назад. Значи, ACRNM G14 е 2.499 американски долари. Доаѓа со Ryzen 9 4900HS, Nvidia’s GeForce RTX 2060 Max-Q GPU, 32 GB RAM и QHD 60Hz дисплеј. Обичен G14 со ист екран, процесор и графички процесор е 1.999 американски долари, иако има само 16 GB RAM меморија. Тука е и моделот од 1,449 американски долари со 120Hz 1080p дисплеј.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote