in

Атлетик Билбао е вториот финалист во купот на Шпанија!

Вториот натпревар од полуфиналната серија помеѓу Атлетик Билбао и Леванте заврши со резултат од 2-1. Атлетик се пласираше во финалето на домашниот куп, а таму ќе се сретне со екипата на Барселона која неодамна ја победи Севиља со трилер завршница.

Атлетик Билбао има едно неодиграно финале од купот против Реал Сосиедад, а сега ќе игра уште едно со Барселона. Тоа значи дека Баскијците ќе можат да го освојат купот два пати во само две недели.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote