in

Реал испадна од купот на Шпанија!

По пласирањето на Барселона во финалето на купот, навивачите се надеваа на ел Класико, но сепак нема да го добијат. Атлетик Билбао беше подобар од Кралевите во полуфиналето на купот и славеше со резултат од 2-1.

Атлетик одлично го отвори натпреварот преку Раул Гарсија, по одличната асистенција на Дени Гарсија во 18та минура. Асенсио не ја искористи шансата во 31 минута да го израмни мечот.

Седум минути подоцна Атлетик зголеми на 2-0 а стрелец повторно беше Раул Гарсија. Бензема го постигна почесниот погодок за тимот од Мадрид во 73та мунута.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
1 Comment
Најстар
Најново Најгласани
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари
mire
mire
1 година пред

Ajde sega da go vidime fanovite na real sto kutite?

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote