in

Атлетико ја зголемува разликата на 10 бода во Ла Лигата!

Atletico Madrid's Uruguayan forward Luis Suarez gestures during the Spanish league football match Club Atletico de Madrid against Granada FC at at the Wanda Metropolitano stadium in Madrid on September 27, 2020. (Photo by GABRIEL BOUYS / AFP) (Photo by GABRIEL BOUYS/AFP via Getty Images)

Атлетико Мадрид доминира во домашното првенство на Шпанија, а на негова мета се најде Кадиз кој преку одличниот Луис Суарез успеа да го совлада со високи 4-2. Атлетико сега е на 10 бода разлика од второпласираниот во Ла Лигата.

Суарез успеа да постигне 2 погодоци, од кој еден од слободен удар, а други играчи кои се запишаа во стрелците беа Коке и Саул Нигез. За Кадиз стрелаше Алваро Негредо два пати. Кадиз остана со 24 бода на 13тата позиција, додека Атлетико има 50.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote