in

Атлетико Мадрид го потпиша Кондогбија како замена за Парти

Атлетико Мадрид го потпиша средишниот играч од Централната Африканска Република Џефри Кондогбија од Шпанските ривали Валенсија. Кондогбија, 27, се приклучи на Атлетико на 4 годишен договор, а сумата на трансферот сеуште не е позната. Тој ќе биде замена за репрезентативецот на Гана Томас Парти.

Парти се приклучи на екипата на Арсенал минатиот трансфер период, односно на последниот ден од трансфер периодот. Според правилата на Ла Лига, на Атлетико му беше одобрено да тргува со екипите од Шпанската лига уште 30 дена по истекувањето на трансфер периодот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote