in

Атлетико со победа остана на врвот во Ла Лигата!

30/09/2020 30 September 2020, Spain, Huesca: Atletico's Marcos Llorente and Huesca's Mikel Rico battle for the ball during the Spanish Primera Division soccer match between SD Huesca and Atletico Madrid at Estadio El Alcoraz. Photo: Gerard Franco/DAX via ZUMA Wire/dpa DEPORTES Gerard Franco/DAX via ZUMA Wire/ DPA

Атлетико Мадрид успеа да остане на врвот на Ла Лигата откако забележа победа на домашен терен против екипата на Хуеска.

Натпреварот заврши со два постигнати погодоци, а во листата на стрелците успеаја да се запишат Ангел Кореа и Јаник Караско. Со оваа победа избраниците на Диего Симеоне имаат три бода повеќе од останатите екипи на само шест кола до крајот на сезоната.

Атлетико, откако официјално ја напушти Супер Лигата во која требаше да биде дел, се извини на фановите преку соопштение на социјалните мрежи.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote