in

ДОБРИ ВЕСТИ ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА АНИМЕ: Attack On Titan се враќа во Декември!

Официјалниот Твитер профил на Attack of Titan објави дека последната сезона на анимираната серија Attack on Titan ќе започне со емитување на 7ми Декември 2020, со што ќе се заврши епската сага на серијалот кој започна во 2013. Последната сезона беше објавена дека ќе се снима уште минатата година.

Серијата пратставува адаптација на популарната манга на Хаџиме Исајама. Последната сезона на Attack of Titan ќе биде режирана од Томохиро Киши и Кота Јамамото, а на музиката ќе работи Хиројуки Савано.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote