in

Авионските компании НЕМА ДА ДОЗВОЛАТ патување без КОВИД вакцина!

Авионските компании започнаа да забрануваат патување без вакцината на КОВИД-19 откако таа ќе искочи. Прва компанија што го забрани ова е Австралиската Qantas и тие веруваат дека вакцината ќе стане задолжителна за оние кој сакаат да патуваат низ светот. Најверојатно освен Quantas и другите авиокомпании ќе започнат со ваквите забрани наскоро.

Огромен дел од авионските линии моментално се затворени, а авиоиндустријата беше една од најпогодените гранки од пандемијата. Најверојатно сите линии ќе се вратат во нормала следното лето. Австралија веќе обработува план за вакцинација, а вакцини најверојатно ќе набави од Американската компанија Pfizer што неодамна соопшти дека нивната вакцина е високо ефикасна!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote