in

Автомобили што ја скршија бариерата од 480+ км/ч (и што се приближуваат)!

Скоро како да е превртен прекинувачот, изминатата година се појавија повеќе супер-автомобили што го постигнаа она што долго време се сметаше за невозможно за автомобилизмот, а овие автомобили го уништија невозможното!

Bugatti Chiron Super Sport — 490 км/ч

Koenigsegg Agera RS — 447 км/ч

Hennessey Venom GT – 434 км/ч

Hennessey Venom F5 — 500 км/ч (се тврди)

Koenigsegg Jesko Absolut — 530+ км/ч (се тврди)

Shelby Supercars Tuatara – 532 км/ч

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote